Обновлена "Единая база налоговых знаний"

Государственной налоговой администрацией Украины обновлен перечень вопросов-ответов с которыми чаще всего сталкиваются налогоплательщики.

Информация размещена в разделе "Единая база налоговых знаний".

Источник ГНАУ

ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

ВСУ: коли при продажу будівлі не обов'язково зазначати в договорі кадастровий номер земельної ділянки під нею

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ Верховного Суду України у справі № 6-194цс14 від 17 грудня 2014 року

За загальним положенням про договір (частина перша статті 626 ЦК України) договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

ВСУ: чи повинен водій доводити вину місцевих служб у неякісних дорогах

Витяг з постанови Верховного Суду України у справі № 6-183цс14 від 03 грудня 2014 року

Також суд касаційної інстанції дійшов висновку щодо недоведеності позивачем усіх елементів складу цивільного правопорушення згідно вимог статті 1166 ЦК України, оскільки відповідно до постанови про закриття кримінального провадження від 8 липня 2013 року пошкодження асфальтобетонного покриття у вигляді вибоїн не визнано причиною дорожньо-транспортної пригоди, а лише сприяючим фактором.

ВСУ щодо можливості отримати відшкодування не власником автомобілю

Витяг з постанови Верховного Суду України у справі № 6-183цс14

Стаття 395 ЦК України визначає види речових прав на чуже майно до яких належить право володіння.

Речове право на чуже майно, як і право власності, носить абсолютний характер. Суб’єкт речового права на чуже майно вступає у відносини з усіма іншими суб’єктами, хто його оточує.

Таким чином, абсолютний характер речового права проявляється в тому, що порушником речового права на чуже майно може бути будь-яка особа із числа тих, з ким він вступає у відносини.

ВСУ: що вважається моментом повернення вкладнику його депозиту

ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК Верховного Суду України у спорі про стягнення з банку інфляційних втрат та 3 % річних за порушення зобов’язання з повернення вкладу за договором банківського вкладу (депозиту)

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 25 грудня 2013 року розглянув справу № 6-140 цс 13, предметом якої був спір про стягнення з банку на підставі ч. 2 ст. 625 ЦК України інфляційних втрат та 3 % річних за несвоєчасне повернення вкладу за договором банківського вкладу (депозиту).

ВСУ про збереження застави при переході права власності на предмет застави до іншої особи

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ Верховного Суду України у справі про стягнення заборгованості шляхом звернення стягнення на заставлене майно

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ у справі № 6-168цс14 від 19 листопада 2014 року

Згідно із ч. 1 ст. 589 ЦК України в разі невиконання зобов’язання, забезпеченого заставою, заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави.

ВСУ: хто має право на позов про знесення самочинного будівництва

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ Верховного Суду України у справі про знесення самочинного будівництва

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ у справі № 6-180 цс14 від 19 листопада 2014 року

Відповідно до частини першої статті 376 ЦК України об’єкт нерухомості відноситься до самочинного будівництва за наявності однієї із наведених умов: земельна ділянка не відведена для цієї мети; відсутній належний дозвіл на будівництво; відсутній належним чином затверджений проект; під час будівництва допущені істотні порушення будівельних норм і правил.